ADCR-S03R0SA335MB
Abracon LLC
Producto No:
ADCR-S03R0SA335MB
Descripción:
CAPACITOR 3.3F 3V TH
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 120mOhm
Series ADCR-S03R0S
Package / Case Radial, Can
Mfr Abracon LLC
Capacitance 3.3 F