ADCR-T02R7SA504MB
Abracon LLC
Producto No:
ADCR-T02R7SA504MB
Fabricante:
Abracon LLC
Descripción:
CAPACITOR 0.5F 2.7V TH
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 2.7 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 500mOhm
Series ADCR-T02R7S
Package / Case Radial, Can
Mfr Abracon LLC
Capacitance 500 mF