AF0201DR-078K06L
YAGEO
Producto No:
AF0201DR-078K06L
Descripción:
RES SMD 8.06KOHM 0.5% 1/20W 0201
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 8.06 kOhms
Series AF
Power (Watts) 0.05W, 1/20W