AF0603FR-071K87L
YAGEO
Producto No:
AF0603FR-071K87L
Descripción:
RES SMD 1.87K OHM 1% 1/10W 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.87 kOhms
Series AF
Power (Watts) 0.1W, 1/10W