AF0805FR-0714K3L
YAGEO
Producto No:
AF0805FR-0714K3L
Fabricante:
YAGEO
Paquete:
0805
Descripción:
RES 14.3K OHM 1% 1/8W 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 14.3 kOhms
Series AF
Power (Watts) 0.125W, 1/8W