AF1210JR-075M6L
YAGEO
Producto No:
AF1210JR-075M6L
Descripción:
RES SMD 5.6M OHM 5% 1/2W 1210
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 5.6 MOhms
Series AF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W