AF164-JR-072K7L
YAGEO
Producto No:
AF164-JR-072K7L
Descripción:
RES ARRAY 4 RES 2.7K OHM 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Applications DDRAM, SDRAM
Number of Resistors 4
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Series AF164
Power Per Element 62.5mW