Hogar / Single IGBTs / AFGHL75T65SQDT
minImg
AFGHL75T65SQDT
onsemi
Producto No:
AFGHL75T65SQDT
Fabricante:
onsemi
Paquete:
TO-247-3
Descripción:
650V/75A FS4 IGBT TO247 L
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 400V, 75A, 4.7Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 75 ns
Switching Energy 2.12mJ (on), 1.14mJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 80 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 650 V
Td (on/off) @ 25°C 24ns/106ns
Supplier Device Package TO-247-3
Current - Collector Pulsed (Icm) 300 A
Series Automotive, AEC-Q101
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.1V @ 15V, 75A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 136 nC
Power - Max 375 W