AHP500JB-130R
YAGEO
Producto No:
AHP500JB-130R
Descripción:
RESISTOR CHASSIS MOUNT 130 OHM 5
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.358" (9.10mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.591" L x 0.650" W (15.00mm x 16.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 130 Ohms
Series AHP
Power (Watts) 5W