AHP50AJB-1R3
YAGEO
Producto No:
AHP50AJB-1R3
Descripción:
RESISTOR CHASSIS MOUNT 1.3 OHM 5
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 1.969" L x 1.142" W (50.00mm x 29.00mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 1.3 Ohms
Series AHP
Power (Watts) 50W