AIAP-03-821K
Abracon LLC
Producto No:
AIAP-03-821K
Descripción:
FIXED IND 820UH 970MA 655MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 970 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.449" Dia x 0.902" L (11.40mm x 22.90mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 655mOhm Max
Inductance 820 µH