AICC-02-271K-T
Abracon LLC
Producto No:
AICC-02-271K-T
Fabricante:
Abracon LLC
Paquete:
Axial
Descripción:
IND 270UH 0.12A 10500M
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq 60 @ 796kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 120 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.110" Dia x 0.245" L (2.80mm x 6.22mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 10.5Ohm Max
Inductance 270 µH
Series AICC-02
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 3.7MHz