Hogar / Fixed Inductors / AIMC-0201-8N2S-T
minImg
AIMC-0201-8N2S-T
Abracon LLC
Producto No:
AIMC-0201-8N2S-T
Fabricante:
Abracon LLC
Paquete:
0201 (0603 Metric)
Descripción:
FIXED IND 8.2NH 200MA 700MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 5 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 200 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 700mOhm Max
Inductance 8.2 nH
Series AIMC-0201
Type Multilayer
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz