AIRD-01-1R8N
Abracon LLC
Producto No:
AIRD-01-1R8N
Descripción:
FIXED IND 1.8UH 9A 4 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 56A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.827" (21.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 9 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.650" Dia (16.51mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4mOhm Max
Inductance 1.8 µH