AIRD-02-5R6M
Abracon LLC
Producto No:
AIRD-02-5R6M
Fabricante:
Abracon LLC
Descripción:
FIXED IND 5.6UH 11.4A 6 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 44A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.827" (21.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 11.4 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.827" Dia (21.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 6mOhm Max
Inductance 5.6 µH