AIRD-06-1R0N
Abracon LLC
Producto No:
AIRD-06-1R0N
Descripción:
FIXED IND 1UH 11.4A 3 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 108A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 15 @ 1kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 11.4 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.827" Dia (21.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3mOhm Max
Inductance 1 µH