Hogar / Fixed Inductors / AISC-0805-R033G-T
minImg
AISC-0805-R033G-T
Abracon LLC
Producto No:
AISC-0805-R033G-T
Fabricante:
Abracon LLC
Paquete:
0805
Descripción:
FIXED IND 33NH 500MA 270MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 60 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.061" (1.55mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 500 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
DC Resistance (DCR) 270mOhm Max
Inductance 33 nH
Series AISC-0805
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 2GHz