Hogar / Fixed Inductors / AISC-1008-2R7G-T
minImg
AISC-1008-2R7G-T
Abracon LLC
Producto No:
AISC-1008-2R7G-T
Fabricante:
Abracon LLC
Paquete:
1008 (2520 Metric)
Descripción:
FIXED IND 2.7UH 290MA 3.2OHM SMD
En stock : 2158
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 22 @ 25MHz
Height - Seated (Max) 0.090" (2.29mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 290 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.2Ohm Max
Inductance 2.7 µH
Series AISC-1008
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 90MHz