Hogar / Fixed Inductors / AISC-1008-8R2J-T
minImg
AISC-1008-8R2J-T
Abracon LLC
Producto No:
AISC-1008-8R2J-T
Paquete:
1008 (2520 Metric)
Descripción:
FIXED IND 8.2UH 150MA 10.7OHM SM
En stock : 1085
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 20 @ 25MHz
Height - Seated (Max) 0.090" (2.29mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 150 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 10.7Ohm Max
Inductance 8.2 µH
Series AISC-1008
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 30MHz