Hogar / Fixed Inductors / AISC-1210H-101K-T
minImg
AISC-1210H-101K-T
Abracon LLC
Producto No:
AISC-1210H-101K-T
Paquete:
1210
Descripción:
FIXED IND 100UH 180MA 6.88OHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 180 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.098" W (3.50mm x 2.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1210
Ratings -
DC Resistance (DCR) 6.88Ohm Max
Inductance 100 µH
Series AISC-1210H
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 10MHz