AISM-1812H-820M
Abracon LLC
Producto No:
AISM-1812H-820M
Fabricante:
Abracon LLC
Paquete:
1812
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
FIXED INDUCTOR SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 10 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 200 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.165" L x 0.126" W (4.20mm x 3.20mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1812
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.5Ohm Max
Inductance 82 µH
Series AISM-1812H
Type Wirewound
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 9MHz