AISR-01-122J
Abracon LLC
Producto No:
AISR-01-122J
Descripción:
FIXED IND 1.2MH 75MA 3.7 OHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 70 @ 50kHz
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 75 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.425" Dia (10.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.7Ohm Max
Inductance 1.2 mH
Series AISR-01
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 700kHz