AIUR-03-180K
Abracon LLC
Producto No:
AIUR-03-180K
Fabricante:
Abracon LLC
Descripción:
FIXED IND 18UH 1.6A 61 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 2.2A
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 40 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 61mOhm Max
Inductance 18 µH
Series AIUR-03
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 11MHz