AIUR-03-470K
Abracon LLC
Producto No:
AIUR-03-470K
Descripción:
FIXED IND 47UH 990MA 160 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 1.4A
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 30 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 990 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 160mOhm Max
Inductance 47 µH
Series AIUR-03
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 6.5MHz