AIUR-04-102J
Abracon LLC
Producto No:
AIUR-04-102J
Descripción:
FIXED IND 1MH 150MA 6 OHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 150mA
Inductance Frequency - Test 252 kHz
Q @ Freq 40 @ 252kHz
Height - Seated (Max) 0.441" (11.20mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 150 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.335" Dia (8.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 6Ohm Max
Inductance 1 mH
Series AIUR-04
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 1.3MHz