AIUR-04-121J
Abracon LLC
Producto No:
AIUR-04-121J
Descripción:
FIXED IND 120UH 200MA 2 OHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 200mA
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq 30 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.441" (11.20mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 200 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.335" Dia (8.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2Ohm Max
Inductance 120 µH
Series AIUR-04
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 4.5MHz