AIUR-09-100M
Abracon LLC
Producto No:
AIUR-09-100M
Descripción:
FIXED IND 10UH 3.6A 44 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 44mOhm Max
Inductance 10 µH