AIUR-09-181K
Abracon LLC
Producto No:
AIUR-09-181K
Descripción:
FIXED IND 180UH 840MA 620MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 840 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 620mOhm Max
Inductance 180 µH