AIUR-11-682K
Abracon LLC
Producto No:
AIUR-11-682K
Fabricante:
Abracon LLC
Descripción:
FIXED IND 6.8MH 95MA 14.5 OHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 150mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.450" (11.43mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 95 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.375" Dia (9.53mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 14.5Ohm Max
Inductance 6.8 mH