AIUR-12-100K
Abracon LLC
Producto No:
AIUR-12-100K
Fabricante:
Abracon LLC
Descripción:
FIXED IND 10UH 1.5A 70 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 30 @ 100kHz
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.5 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.283" Dia (7.20mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 70mOhm Max
Inductance 10 µH
Series AIUR-12
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 20MHz