Hogar / Oscillators / AMPMGED-66.6660
minImg
AMPMGED-66.6660
Abracon LLC
Producto No:
AMPMGED-66.6660
Descripción:
MEMS OSC XO 66.6660MHZ CMOS SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) 160µA
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 1.3mA (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Series AMPM
Function Standby (Power Down)
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.71V ~ 3.63V
Base Resonator MEMS
Frequency 66.666 MHz