Hogar / Oscillators / AOCJY4A-40.000MHZ-E-SW
minImg
AOCJY4A-40.000MHZ-E-SW
Abracon LLC
Producto No:
AOCJY4A-40.000MHZ-E-SW
Fabricante:
Abracon LLC
Descripción:
XTAL OSC VCOCXO 40.0000MHZ SNWV
Guía del usuario
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Frequency Stability ±10ppb
Current - Supply (Max) -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.421" L x 1.071" W (36.10mm x 27.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series AOCJY4
Function -
Type VCOCXO
Package / Case 6-DIP (0.701", 17.80mm), 5 Leads
Voltage - Supply 5V
Output Sine Wave
Mfr Abracon LLC
Base Resonator Crystal
Frequency 40 MHz