AOZ2238QI-01
Alpha & Omega Semiconductor Inc.
Producto No:
AOZ2238QI-01
Paquete:
23-QFNB (4x4)
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IC REG BUCK ADJ 10A 23QFNB
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 28V
Output Type Adjustable
Current - Output 10A
Output Configuration Positive
Topology Buck
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) 23.8V
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 23-QFNB (4x4)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 6.5V
Series EZBuck™
Function Step-Down
Package / Case 23-PowerTFQFN
Frequency - Switching 200kHz ~ 1MHz
Mfr Alpha & Omega Semiconductor Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 0.8V