AOZ2260BQI-28
Alpha & Omega Semiconductor Inc.
Producto No:
AOZ2260BQI-28
Paquete:
23-QFNB (4x4)
Descripción:
28V/6A SYNCHRONOUS EZBUCK REGULA
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 28V
Output Type Adjustable
Current - Output 6A
Output Configuration Positive
Topology Buck
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) 5V
Product Status Active
Supplier Device Package 23-QFNB (4x4)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 10V
Series EZBuck™
Function Step-Down
Package / Case 23-PowerTFQFN
Frequency - Switching -
Mfr Alpha & Omega Semiconductor Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 0.8V