Hogar / IGBT Modules / APTGF25H120T3G
minImg
APTGF25H120T3G
Microchip Technology
Producto No:
APTGF25H120T3G
Paquete:
SP3
Descripción:
IGBT MODULE 1200V 40A 208W SP3
Guía del usuario
Operating Temperature -
NTC Thermistor Yes
Configuration Full Bridge Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 40 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 1.65 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package SP3
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 3.7V @ 15V, 25A
Package / Case SP3
Power - Max 208 W