Hogar / IGBT Modules / APTGT100SK120D1G
minImg
APTGT100SK120D1G
Microsemi Corporation
Producto No:
APTGT100SK120D1G
Paquete:
D1
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IGBT MODULE 1200V 150A 520W D1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
NTC Thermistor No
Configuration Single
Current - Collector (Ic) (Max) 150 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 7 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package D1
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.1V @ 15V, 100A
Package / Case D1
Power - Max 520 W
Mfr Microsemi Corporation
Current - Collector Cutoff (Max) 3 mA