Hogar / IGBT Modules / APTGT100SK120TG
minImg
APTGT100SK120TG
Microsemi Corporation
Producto No:
APTGT100SK120TG
Paquete:
SP4
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IGBT MODULE 1200V 140A 480W SP4
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
NTC Thermistor Yes
Configuration Single
Current - Collector (Ic) (Max) 140 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 7.2 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package SP4
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.1V @ 15V, 100A
Package / Case SP4
Power - Max 480 W