Hogar / IGBT Modules / APTGT200A60T3AG
minImg
APTGT200A60T3AG
Microchip Technology
Producto No:
APTGT200A60T3AG
Paquete:
SP3
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IGBT MODULE 600V 290A 750W SP3
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
NTC Thermistor Yes
Configuration Half Bridge
Current - Collector (Ic) (Max) 290 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 12.3 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Supplier Device Package SP3
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 1.9V @ 15V, 200A
Package / Case SP3
Power - Max 750 W