APTGT200TL60G
Microchip Technology
Producto No:
APTGT200TL60G
Paquete:
SP6
Descripción:
IGBT MODULE 600V 300A 652W SP6
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
NTC Thermistor No
Configuration Three Level Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 300 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 12.2 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Supplier Device Package SP6
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 1.9V @ 15V, 200A
Package / Case SP6
Power - Max 652 W