Hogar / IGBT Modules / APTGT35X120T3G
minImg
APTGT35X120T3G
Microchip Technology
Producto No:
APTGT35X120T3G
Paquete:
SP3
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IGBT MODULE 1200V 55A 208W SP3
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
NTC Thermistor Yes
Configuration Three Phase Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 55 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 2.5 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package SP3
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.1V @ 15V, 35A
Package / Case SP3
Power - Max 208 W