Hogar / IGBT Modules / APTGT400SK120D3G
minImg
APTGT400SK120D3G
Microsemi Corporation
Producto No:
APTGT400SK120D3G
Paquete:
D3
Descripción:
IGBT MODULE 1200V 580A 2100W D3
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
NTC Thermistor No
Configuration Single
Current - Collector (Ic) (Max) 580 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 29 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package D3
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.1V @ 15V, 400A
Package / Case D-3 Module
Power - Max 2100 W