Hogar / IGBT Modules / APTGT400SK120G
minImg
APTGT400SK120G
Microchip Technology
Producto No:
APTGT400SK120G
Paquete:
SP6
Descripción:
IGBT MODULE 1200V 560A 1785W SP6
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
NTC Thermistor No
Configuration Single
Current - Collector (Ic) (Max) 560 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 28 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package SP6
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.1V @ 15V, 400A
Package / Case SP6
Power - Max 1785 W