Hogar / IGBT Modules / APTGT75SK60T1G
minImg
APTGT75SK60T1G
Microsemi Corporation
Producto No:
APTGT75SK60T1G
Paquete:
SP1
Descripción:
IGBT MODULE 600V 100A 250W SP1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
NTC Thermistor Yes
Configuration Single
Current - Collector (Ic) (Max) 100 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 4.62 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Supplier Device Package SP1
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 1.9V @ 15V, 75A
Package / Case SP1
Power - Max 250 W