Hogar / IGBT Modules / APTGTQ100H65T3G
minImg
APTGTQ100H65T3G
Microchip Technology
Producto No:
APTGTQ100H65T3G
Paquete:
SP3F
Descripción:
IGBT MODULE 650V 100A 250W SP3F
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
NTC Thermistor Yes
Configuration Full Bridge
Current - Collector (Ic) (Max) 100 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 6 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 650 V
Supplier Device Package SP3F
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.2V @ 15V, 100A
Package / Case Module
Power - Max 250 W