Hogar / Single FETs, MOSFETs / APTML10UM09R004T1AG
minImg
APTML10UM09R004T1AG
Microsemi Corporation
Producto No:
APTML10UM09R004T1AG
Paquete:
SP1
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
MOSFET N-CH 100V 154A SP1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 9875 pF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 10mOhm @ 69.5A, 10V
Supplier Device Package SP1
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 2.5mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series -
Power Dissipation (Max) 480W (Tc)
Package / Case SP1
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Microsemi Corporation
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 154A (Tc)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V