AR0805FR-073R74L
YAGEO
Producto No:
AR0805FR-073R74L
Descripción:
RES SMD 3.74 OHM 1% 1/8W 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 3.74 Ohms
Series AR
Power (Watts) 0.125W, 1/8W