AR1206FR-0778R7L
YAGEO
Producto No:
AR1206FR-0778R7L
Fabricante:
YAGEO
Paquete:
1206
Descripción:
RES SMD 78.7 OHM 1% 1/4W 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 78.7 Ohms
Series AR
Power (Watts) 0.25W, 1/4W