AS0805KRX7R9BB473
YAGEO
Producto No:
AS0805KRX7R9BB473
Fabricante:
YAGEO
Descripción:
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series AS
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 0.047 µF