AT0402FRE0710R5L
YAGEO
Producto No:
AT0402FRE0710R5L
Descripción:
RES 10.5 OHM 1% 1/16W 0402
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 10.5 Ohms
Series AT
Power (Watts) 0.063W, 1/16W