AT0603BRD071K78L
YAGEO
Producto No:
AT0603BRD071K78L
Fabricante:
YAGEO
Paquete:
0603
Descripción:
RES SMD 1.78KOHM 0.1% 1/10W 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.78 kOhms
Series AT
Power (Watts) 0.1W, 1/10W